Хірургія глаукоми

Радість у простих речах – варто їх лише побачити

Для щастя потрібно зовсім мало: дивитися, як хвилі огортають берег, спостерігати за співом пташок у парку, милуватися теплим заходом сонця і з нетерпінням чекати нового яскравого дня.

Вчасне виявлення симптомів – Ваш перший крок до омріяного зору

Зазвичай глаукома з’являється після 40 років та з віком тільки прогресує. Під час захворювання рідина всередині ока не може циркулювати нормально, вона накопичується та підвищує внутрішньоочний тиск. Унаслідок цього зоровий нерв поступово втрачає свої функції і далі відбувається незворотне: поле зору звужується, а зір стрімко погіршується. Проте вчасне лікування допомагає нормалізувати тиск всередині ока та сповільнити захворювання.

здоровий хворий здоровий хворий
Симптоми відкритокутової глаукоми:
  • нечітке зображення предметів
  • «туманна» плівка перед очима
  • виникнення райдужних плям при погляді на яскраве світло
  • стрімке зниження гостроти зору

 

Симптоми закритокутової глаукоми:
  • біль в оці та голові з поширенням у ділянку чола, вилиць та скронь
  • нечітке та «затуманене» зображення предметів
  • світлобоязнь та райдужні кола навколо світла
  • почервоніння очей
  • нудота, яка спричиняє блювоту
  • уповільнення серцебиття

Як вилікувати глаукому?

Головне завдання при лікуванні глаукоми – нормалізувати тиск всередині ока. На ранньому етапі достатньо консервативного способу, але якщо захворювання прогресуватиме, варто обрати ефективніший метод – лазерний або хірургічний. Тому після ретельної діагностики, ми підберемо дієве індивідуальне лікування для Вашого випадку.

Консервативне лікування
Консервативне лікування

Цей спосіб підійде на початкових етапах захворювання. Ми призначимо очні краплі, які залежно від конкретного випадку покращують циркуляцію рідини всередині ока, стримують її накопичення, або ж комбінують ці ефекти. Ваш лікар контролює перебіг захворювання та за необхідності коригує лікування.

Лазерне лікування
Лазерне лікування

Це безпечний та ефективний спосіб нормалізувати очний тиск та зупинити розвиток захворювання. Його можуть призначати окремо, або як доповнення до консервативного методу. Лазерне лікування відбувається амбулаторно, під дією місцевої анестезії, та триває до 30 хвилин.

Хірургічне лікування
Хірургічне лікування

Якщо медикаментозний та лазерний методи виявилися недостатньо ефективними для Вашого випадку і захворювання прогресує далі, найкращий спосіб зупинити її розвиток – хірургічне лікування, яке забезпечує більш виражений і тривалий ефект та знижує ризики втрати зору.

Лазерне лікування

Мета цього виду лікування – створити додаткові шляхи для відтоку рідини та нормалізувати її циркуляцію всередині ока. Таким чином внутрішньоочний тиск зменшується, а розвиток захворювання сповільнюється.
Лазерна іридотомія
Лазерна іридотомія

Цей вид підходить для лікування закритокутової глаукоми різних ступенів тяжкості. Щоб зупинити накопичення рідини всередині ока, за допомогою лазеру у райдужній оболонці ока формується крихітний додатковий отвір. Так з’являється новий шлях для відтоку, який покращує циркуляцію внутрішньоочної рідини, а тиск всередині ока стабілізується.

Лазерна трабекулопластика
Лазерна трабекулопластика

Процедура підходить для лікування відкритокутової глаукоми. За допомогою лазерного променя лікар наносить певну кількість лазерних точок у ділянці дренажної зони. Це покращує відтік внутрішньоочної рідини та стабілізує тиск. Після операції Ви можете бачити «туман» перед очима та мати чутливість до світла, які пройдуть вже за кілька днів.

Хірургічне лікування

Головне завдання хірургічного лікування – знизити та нормалізувати підвищений тиск всередині ока, налагодити циркуляцію внутрішньоочної рідини та зменшити пошкодження зорового нерва. Операція допомагає зупинити розвиток захворювання та відновити зір.
Хірургічне лікування
Імплантація пристрою EX-PRESS

Це один з найефективніших методів лікування відкритокутової глаукоми. В кут передньої камери ока встановлюють спеціальний пристрій – клапан EX-PRESS. Він допомагає вивести зайву рідину та нормалізує тиск всередині ока. Операція може виконуватися амбулаторно, але у деяких випадках потрібна госпіталізація. Після процедури необхідно дотримуватися режиму лікування, який призначив лікар.

Необхідні обстеження

Необхідні обстеження

Для оцінки структури ока та стану зорового нерву проводиться ряд діагностичних досліджень, що дозволяють об’єктивно визначити ступінь ураження зорового нерва та призначити оптимальне лікування або режим спостереження.

Глаукомне обстеження складається з:
  • візометрії
  • авторефрактометрії
  • тонометрії
  • біомікроскопії
  • огляду очного дна
  • фотографування очного дна
  • пахіметрії
  • периметрії
  • гоніоскопії
  • ОКТ (ONH, RNFL, GCC)
  • корекції зору на комп’ютерному фороптері
  • консультації лікаря-офтальмолога
  • встановлення попереднього діагнозу
  • виписки з даними діагностики і рекомендаціями щодо лікування (не включає підбір окулярів)

Як відбувається хірургія глаукоми

Анестезія
Встановлення пристрою EX-PRESS
Фіксація
Виведення зайвої рідини
vzx-glau-surg-01
Анестезія

Для того, щоб Ви не відчули болю чи дискомфорту, процедура відбувається під дією місцевої анестезії.

vzx-glau-surg-02
Встановлення пристрою EX-PRESS

У кут передньої камери ока встановлюють дренажний пристрій для фільтрації рідини – EX-PRESS.

vzx-glau-surg-03
Фіксація

Пристрій EX-PRESS ретельно фіксують у новому положенні.

vzx-glau-surg-04
Виведення зайвої рідини

Пристрій виконує функцію дренажу, який виводить зайву рідину у фільтраційну подушку, внаслідок цього тиск всередині ока нормалізується.

вартість послуг

вартість послуг

Мікрохірургія глаукоми. Імплантація спеціального пристрою EX-PRESS для фільтрації внутрішньоочної рідини з аплікацією антиметаболітів.
39 000 грн
Записатися на прийом

    Записуючись на прийом у медичний центр, Ви даєте свою згоду на обробку інформації згідно чинного законодавства України про персональні дані. Наш адміністратор зв’яжеться з Вами для узгодження часу Вашого візиту.

    Пам’ятка пацієнта
    Завантажити
    Завантажте та роздрукуйте цей файл перед прийомом лікаря